Gandhi Projekt

2012 tavaszán a Seattle-Pécs Testvérvárosi Egyesület képviseletében Pécsett tett látogatása keretében Gulyás Zsuzsanna megtekintette a Pécsi Gandhi Gimnáziumot. Ekkor merült fel az a javaslat, hogy Seattle-i civil szervezetek közreműködésével támogatni lehetne Magyarország egyetlen roma középfokú oktatási intézményét, amely példaértékű képzési, fejlesztési programokat megvalósítva, jelentős mértékben hozzájárul a népcsoport felzárkóztatásához. Az intézmény komplex épület-rehabilitációs programot valósít meg, forrásai csak korlátozottan állnak rendelkezésre. E program során kérték az épület étkezője nyílászáró-cseréjéhez való hozzájárulást. A projekt 4900 USD költségvetéssel valósult meg 2013-ban, melyhez 1000 USD támogatást a Testvérvárosi Egyesület, 3 900 USD támogatást az RC of Seattle biztosított, az RC Pécs a műszaki tervezést, szervezést és a pénzügyi lebonyolítást végezte.

Az átadási eseményen, Derick és Nancy Pasternak látogatása során fogalmazódott meg az igény az intézmény részéről, hogy nagy szükségük lenne a fürdő és a vizesblokkok felújításában való közreműködésre. Az együtt gondolkodást serény tervező és szervező munka követte, és összeállításra került egy 29.000 USD költségvetésű projekt, melyhez a District 5030 10750 USD, az RC of Seattle 14000 USD, a Seattle-Pécs Testvérvárosi Egyesület 2000 USD, a Hungary for Love szervezet 1000 USD támogatást biztosított. A fennmaradó 1250 USD támogatást a tervező, szervező és az elszámolási munkálatokat végző RC Pécs biztosította. Az átadásra 2016 szeptemberében került sor Derick Pasternak jelenlétében, aki meghatározó munkát végzett a pénzügyi feltételek megszervezésében. A projekt műszaki megvalósítását az RC Pécs részéről Eördögh Zsolt irányította.